Żydowo wygrywa pojedynek derbowy z Kiszkowem

2018-06-04

W weekend 2-3 czerwca trzy zespoły z powiatu gnieźnieńskiego występujące w rozgrywkach poznańskiej B klasy grupy 1 Fara Pelikan Żydowo, Wełnianka Kiszkowo oraz Lider Szczytniki Czerniejewskie, walczyły o kolejne punkty mistrzowskie w ramach jedenastej kolejce rundy rewanżowej sezonu 2017/2018.

W tej serii spotkań mistrzowskich w Kiszkowie doszło pojedynku derbowego oraz spotkania dwóch drużyn zamykających ligową tabelę.

Wełnianka Kiszkowo – Fara Pelikan Żydowo 2:6

W niedzielę 3 czerwca w Kiszkowie zespół miejscowej Wełnianki w ramach derbów powiatu gnieźnieńskiego podejmował na własnym ternie zespół Fary Pelikan Żydowo. Spotkanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem piłkarzy z Żydowo w stosunku 6:2. Żydowianie prowadzenie 1:0 objęli szybko gdyż w 16 minucie po golu zdobytym przez Dawida Gierałkę. Ten sam zawodnik cztery minuty później po raz drugi pokonał golkipera Wełnianki – Przemysława Łenca i było już 2:0 dla zespołu z Żydowa. Na stracone dwie bramki kiszkowianie w pierwsze połowie odpowiedzieli tylko jednym celnym trafieniem do bramki swojego przeciwnika. W 3o minucie gola zdobył Adrian Olszewski i Wełnianka Kiszkowo na przerwę schodziła przegrywając 1:2. Po zmianie stron gole tylko zdobywali żydowianie. W 46 minucie na 3:1 podwyższył prowadzenie zespołu z Żydowa – Karol Kowalski, czwartą bramkę na swoim koncie w 64 minucie zapisał z kolei Karol Stein. W 75 minucie padła piąta bramka dla zespołu z Żydowa, którą zdobył Denis Raczak. Wynik meczu na 6:2 dla Fary Pelikan Żydowo został ustalony w 85 minucie po golu zdobytym przez Karola Kowalskiego.

Skład Wełnianki Kiszkowo: Przemysław Łenc, Mateusz Pluszczyk (66' Szymon Kluczyński), Adrian Olszewski, Daniel Wojnowski, Bartłomiej Występski, Maciej Występski, Marcin Zamiara, Kacper Ostojewski, Mateusz Krawczyk, Łukasz Jałoszyński, Sebastian Żelazny

Skład Fary Pelikan Żydowo: Bartosz Borys, Karol Stein (78' Szymon Kostecki), Dawid Gierałka (66' Denis Raczak), Karol Kowalski, Damian Pankowski (71' Dawid Stefaniak), Dawid Rożewski, Dawid Sowiński (55'), Krystian Małecki, Bartosz Kaczmarek, Marek Sanok , Przemysław Różański

Kolejne mecze obu drużyn:
Lider Szczytniki Czerniejewskie - Wełnianka Kiszkowo  - 10 czerwca, godz. -11:00
Rożnovia Rożnowo  - Fara Pelikan Żydowo  - 10 czerwca, godz. - 16:00

Lider Szczytniki Czerniejewskie - Jadwiżański KS Poznań 0:1

W sobotę 2 czerwca o pierwsze punkty ligowe w dobiegającej do końca rundzie rewanżowej sezonu 2017/2018 w poznańskiej klasie B grupie 1 starał się powalczyć trzeci z zespołów z powiatu gnieźnieńskiego Lider Szczytniki Czerniejewskie. Na zamiarach jednak tylko się skończyło gdyż zespół Lidera Szczytnik Czerniejewskich zajmujący ostatnią pozycję w ligowej tabeli, doznał jedenastej porażki z rzędu przegrywając na własnym trenie z przedostatnią ekipą rozgrywek ekipą Jadwiżańskigo KS Poznań w stosunku 1:0. Wynik sobotniego meczu został ustalony w drugiej połowie spotkania gdyż pierwsza zakończyła się wynikiem bezbramkowym. Gol na wagę zwycięstwa zespołu Jadwiżański KS Poznań został zdobyty w 76 minucie meczu a bramkę na swoim koncie zapisał w ekipie przyjezdnych Adam Pawlak.

Skład Lidera Szczytniki Czerniejewskie: Igor Chojnacki, Marcin Białas, Radosław Rożewski, Adrian Kurek, Przemysław Gronek (66'  Adrian Grzelak), Mateusz Chodyniecki, Dominik Kierzek, Dawid Kierzek, Jakub Łopyta, Szymon Przybylski (70' Dawid Głowala), Patryk Tomczak (80' Piotr Cichowicz)