Pierwsze zwycięstwo Aseko Orła w tym sezonie!!!
Aseko Orzeł Gniezno remisuje na wyjeździe z...
Gnieźnianie wyjazdu do Świętochłowic nie zaliczą do udanego gdyż na pierwsze zwycięstwo w sezonie 2026 muszą jeszcze poczekać gdyż ulegli drużynie miejscowej 85:74. Gospodarze od początku kontrolowali przebieg niedzielnego spotkania. Pod koniec meczu Aseko Orzeł Gniezno rezerwami taktycznymi wprawdzie odrobił cześć strat i przed biegami nominowanymi przegrywał 67:72. Dwa ostatnie biegi jednak zawodnicy Śląska wygrali 6:4 i 7:3 i ostatecznie triumfowali wygrywając spotkanie 11 punktami.
W drużynie Aseko Orzeł Gniezno na duży plus pojechali juniorzy Julian Ambrożak i Emil Kozłowski. Bardzo solidnie punktowali także Arek Graczyk i Łukasz Kokott lecz było to za mało na dobrze dysponowany tego dnia Śląsk.
Należy odnotować, że debiut w seniorskich zawodach zaliczył 12-letni Alex Janas.
Klub liczy na szybki powrót do drużyny swoich liderów - Mikołaja Menza i Pawła Kozłowskiego.
GENTLEMEN ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE: 85
11. Dawid Zając (2*,4,3*,1,4) 14+2
12. Jakub Jajeśniak (3,2*,4,w) 9+1
13. Marcel Krzykowski (3*,2*,1,2*,2) 10+3
14. Dawid Bas (4,3*,4,4,3*) 18+2
15. Maciej Jagiełło (2,-,4,-) 6
16. Mateusz Koźlik (4,4,2,1,4) 15
17. Jakub Klammeth (1,3,1,3) 8
18. Dawid Pacek NS
19. Kamil Bielaczek (3,2) 5
ASEKO ORZEŁ GNIEZNO: 74
1. Arkadiusz Graczyk (4,2,2*,4,4,1) 17+1
2. Łukasz Kokott (1,4,3,3,3*,1) 15+1
3. Michał Nowak (2,1,1,2,-) 6
4. Alex Janas (1,1,1,-) 3
5. Marcin Puk (1,-,-,-) 1
6. Emil Kozłowski (2*,3,3*,1,3,3) 15+2
7. Julian Ambrożak (3,4,4,2*,2*,2) 17+2
Źródło Orzeł Gniezno + foto
Liczba komentarzy : 0