Niestety, jak już informowaliśmy niemal miesiąc temu, w związku z ograniczeniami dotyczącymi pandemii koronawirusa organizatorzy zmuszeni byli zmienić jego formułę. Podobnie jak w przypadku Biegu Europejskiego również Bieg Lechitów odbędzie się w wersji wirtualnej, a ściślej - zdalnej. Wszyscy uczestnicy będą samodzielnie, lub w niewielkich grupach pokonywać trasę półmaratonu najczęściej tam gdzie mieszkają bądź trenują. W porównaniu do 18. Biegu Europejskiego, który w tym roku był rozgrywany na dystansie 50 km, nie będzie można pokonać dystansu 21 km i 97 m etapami. Trzeba przebiec cały dystans w całości. Ewentualne przerwy będą dodawane do czasu brutto biegu i według niego zawodnicy będą klasyfikowani przesyłając zapisy z urządzeń rejestrujących (telefony z systemem android lub IOS, zegarki zapisujące ślad biegu w plikach GPX lub TCX). Półmaraton należy przebiec w dowolnym dniu w terminie od 17 września 2020 r. g. 0.00 do 24 września 2020 roku g. 23.59.
Organizatorzy przygotowali koszulkę i medal nawiązujące do motywu Drzwi Gnieźnieńskich:
Przy czym medal będzie niejako pierwszym z krótkiej serii. W tym roku zdobyć będzie można replikę prawego skrzydła, a za rok kończąc 44. Bieg Lechitów - lewego - tym samym kompletując kopię tego jednego z najcenniejszych zabytków naszej historii i kultury.
Na liście startowej jest już prawie 1300 zawodniczek i zawodników. Organizatorzy nie wyznaczają żadnego limitu, ale zgłosić należy się najpóźniej do północy 16 września.
Zgłoszenia można dokonać tutaj.
Jest także możliwość, podobnie jak przed rokiem, wystartowania w biegu towarzyszącym - "Piątce Lechitów", który odbywał się będzie na takich samych zasadach jak bieg główny. Zapisy do tego biegu przyjmowane są tutaj.
Radosław Kossakowski
Liczba komentarzy : 0