A-klasowcy z powiatu gnieźnieńskiego już trenują!

2017-07-21

Zespoły z powiatu gnieźnieńskiego Czarni Czerniejewo, Piast Łubowo, Lechita Kłecko oraz Pelikan Niechanowo, które już zakończyły pięciotygodniowy okres roztrenowania w dobiegającym tygodniu rozpoczęły swoje przygotowania do nowego sezonu 2017/2018 w poznańskiej klasie A grupy 1.

Czarni Czerniejewo będą trenować dwa razy lub trzy w tygodniu!
 
Drużyna Czarnych Czerniejewo, okres letni ,,ładowania akumulatorów” rozpoczął do nowego sezonu 2017/2018 z dniem 20 lipca. Podopieczni Macieja Lisieckiego jak poinformował nas Prezes Klubu a zarazem grający kapitan zespołu czerwono-czarnych Mateusz Kuliński, jednostki treningowe przygotowujące zespół do nowego sezonu będą miały dwa razy lub trzy w tygodniu. Zajęcia, które będą miały na celu poprawienie wydolności, szybkości a także będą szlifowane stałe elementy gry będą odbywać się na obiektach sportowych mających swoją lokalizację na trenie gminy Czerniejewo. Podczas okresu przygotowawczego zespół z Czerniejewa, rozegra cztery mecze kontrolne, które dadzą odpowiedź szkoleniowcowi czerwono-czarnych o przydatności poszczególnych piłkarzy w drużynie. Wszystkie spotkania sparingowe podopieczni Macieja Lisieckiego rozegrają poza Czerniejewem. Zespół z Czerniejewa jak informuje Prezes Klubu – Mateusz Kuliński przystąpi do nowego sezonu 2017/2018 wzmocniony kilkoma nowym piłkarzami. Na tą chwilę możemy podać do informacji że kontrakt definitywny że z klubem z Czerniejewa podpisał Mariusz Sawicki, występujący poprzednio w rozgrywkach halowych zespołu Meszka Gniezno. Dodatkowo jak poinformował nas Prezes Klubu z Czerniejewa, do zespołu dołączy jeszcze trzech graczy z Victorii Września, jednakże na tą chwilkę nie poznaliśmy kto to będzie a dopiero poznany nazwiska nowych piłkarzy czerwono-czarnych po sfinalizowaniu ich kontraktów z zainteresowanymi klubami. Co do celów postawionych przez władze klubu drużynie to są one bardzo klarowne a jest nim awans po zakończeniu sezonu 2017/2018 do wyższej klasy piłkarskiej czyli poznańskiej okręgówki. 
 
Podajemy mecz kontrolne zespołu z Czerniejewa:
25.07.2017 – Płomień Nekla – Czarni Czerniejewo – (w Sokołowie)
28.07.2017 -  Orlik Miłosław – Czerni Czerniejewo – (w Miłosławiu)
04.08.2017 – Victoria Września – Czerni Czerniejewo
11.08.207 – Warta Pyzdry – Czarni Czerniejewo 
 
Beniaminek z Łubowa zajęcia wznowił we wtorek 
 
We wtorek 18 lipca swój okres przygotowawczy do rozgrywek rundy zasadniczej sezonu 2017/2018 w poznańskiej klasie A grupie 1 po wywalczonym awansie do tej klasy rozgrywkowej z poprzedniego sezonu z rozgrywek beklasowych rozpoczął Piast Łubowo. Podopieczni Arkadiusza Kościańskiego, tego dnia punktualnie o godzinie 18.30 rozpoczęli pierwszy trening w ramach przygotowań do sezonu. Na zajęciach jak powiadomił nas trener Piasta Łubowo pojawiło się kilka nowych twarzy. "Nowi" z takich klubów jak Żydowa i Witkowa będą walczyć o włączenie do zespołu, co  pokazali na pierwszych zajęciach treningowych wykazując się dużym zaangażowaniem i starannością podczas wykonywanych ćwiczeń. Jak informuje trener Piasta Łubowa, pierwsze zajęcia skończyły sie niefortunnie dla kilku zawodników Łubowa. Najpierw Kamil Worbs upadł na murawę trzymając się za łydkę z powodu stąpnięcia na nierówność boiska. Po chwili na glebie znalazł się także Maciej Adamski, któremu najprawdopodobniej odnowiła się kontuzja nabyta jeszcze w poprzednim sezonie. Co więcej do dwójki poszkodowanych, z niegroźnym urazem, dołączył trener drużyny młodzieżowej, który również uczestniczył w treningu i gierce wewnętrznej.
Co do samych zajęć to odbywać będą się dwa lub trzy razy w tygodniu, na własnych obiektach sportowych w Łubowie. W pierwszym tygodniu będą miały one charakter wprowadzający do większego wysiłku fizycznego w kolejnych tygodniach przygotowań do nowego sezonu. W kolejnym etapie treningi prowadzone przez Arkadiusza Kościańskiego, będą miały na celu poprawienie sprawności fizycznej u poszczególnych graczy z Łubowo, będą trenowane również elementy gry a także będzie szlifowana motoryka u graczy Piasta. Nie samymi zajęciami zespół z Łubowa będzie tego lata żył. Trener Arkadiusz Kościański, bowiem zaplanował do rozegrania swojemu zespołowi cztery gry kontrolne.
 
Prezentujemy obecnie sparingi Piasta Łubowo:
23.07.2017 – Pałuczanka Żnin – Piast Łubowo 
30.07.2017 – Płomień Nekla – Piast Łubowo
Dwa pozostałe mecze kontrolne są na tą chwilę dogrywane. 
 
Drugi beniaminek też rozpoczął treningi od wtorku 
 
Podobnie jak zespół Piasta Łubowo, drugi z beniaminków naszego powiatu gnieźnieńskiego w poznańskiej klasy A grupy 1 czyli ekipa Lechity Kłecko, która jako najlepsza drużyna z trzecich miejsc wszystkich grup poznańskich  klasy B wywalczyła sobie promocję do wyższej klasy rozgrywkowe jaką jest klasa A z poprzedniego sezonu 2016/2017 okres przygotowań do nowego sezonu rozpoczęła również we wtorek 18 lipca. Piłkarze Lechity mają za sobą już trzy ciężkie treningi okresu przygotowawczego do zbliżającego się sezonu 2017/2018. Przerywnikiem pomiędzy kolejnymi treningami dla kłecczan będą trzy mecze kontrolne oraz turniej. 30 lipca Lechici wystąpią w II edycji turnieju im. Ryszarda Rubla i Adama Kroenke, w którym bez względu na wynik rozegrają dwa spotkania (2x20min). W sobotę 5 sierpnia również w Kłecku zespół Lechity zagra z Pałuczanką Żnin, która w poprzednim sezonie wygrała Klasę B w grupie Bydgoszcz IV. Trzy dni później kłecczanie zmierzą się z zespołem WKS Owieczki, a 12 sierpnia udadzą się do Mieściska na mecz z miejscowym Sokołem, który poprzednie rozgrywki w pilskiej Klasie A zakończył na trzecim miejscu.
 
Podajemy szczegółowy harmonogram meczy kontrolnych Lechity Kłecko: 
30.07 niedziela (Kłecko) - Turniej im. R. Rubla i A. Kroenke
05.08 sobota (Kłecko) - Pałuczanka Żnin 
08.08 wtorek (Kłecko) - WKS Owieczki
12.08 sobota (Mieścisko) - Sokół Mieścisko
 
Pelikan Niechanowo trenuje już od 10 lipca 
 
Co do ostatniego z naszych reprezentantów z powiatu gnieźnieńskiego, który będzie w sezonie 2017/2018 rywalizował o punkty w poznańskiej klasie A grupy 1 po tym jak został zdegradowany w poprzedniego sezonu z poznańskiej klasy okręgowej grupy wschód czyli Pelikana Niechanowo. To o zespole i ich przygotowaniach letnich, które pod okiem trenerów Roberta Sytka i Roberta Zamiara rozpoczęli od 10 lipca  pisaliśmy już wcześniej na naszej stronie internetowej. I można z tym materiałem zapoznać się w tematyce ,,piłka nożna”
 
Roman Strugalski 
 
treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,a-klasowcy-z-powiatu-gnieznienskiego-juz-trenuja.html