Druga porażka TS Basket w lidze U19K

2023-10-22

W sobotę 21 października zespół TS Basket Gniezno, występujący w nowym sezonie 2023/2024 w rozgrywkach U19K podejmował w meczu IV kolejki zespół Lidera Swarzędz.

Podopieczne Andrzeja Drygały, inauguracji nowego sezonu przed własną publicznością nie zaliczą do udanej. Basketki po wcześniejszej wysokiej wyjazdowej przegranej z zespołem MUKS Poznań w stosunku 112:59. Tym razem we własnej hali Szkoły Podstawowej nr 1 im. Zjazdu Gnieźnieńskiego w Gnieźnie  przy Świętokrzyskiej 33musiałły uznać wyższość zespołu Lidera Swarzędz przegrywając spotkanie 91:75. Wynik tego spotkania mógłby być zgoła inny gdyby trener Basketek – Andrzej Drygała w tym dniu miałby wszystkie swoje podopieczne do dyspozycji. Tak jednak nie było gdyż jedna z podstawowych zawodniczek gnieźnieńskiej drużyny mowa tutaj o Juli Kosmeckiej w ostatnim czasie nabawiła się kontuzji kolana co wyeliminowało ją tego dnia z gry. Wprawdzie Kosmecka była w składzie desygnowanym na spotkanie z Liderem Swarzędz lecz ani minuty nie spędziła na boisku. W tym układzie pozostałe juniorki TS Basket Gniezno, próbowały załatać dziurę po Komseckiej, lecz nie przełożyło się na zdobycz całej drużyny w sobotnim spotkaniu. Gnieźnianki bowiem pierwszą kwartę wprawdzie przegrały minimalnie 25:29 lecz w drugiej było znaczne gorzej gdyż wynik niej to 18:25 dla Lidera Swarzędz a wynik pierwszej połowy to 43:54 dla przyjezdnej drużyny. Po zmianie stron młode gnieźnianki ruszyły zdecydowanie do odrabiania strat z pierwszej części spotkania remisując trzecią kwartę 18:18 a czwartą wygrywając nawet 20:19. Wyniki osiągnięte przez Basketki w drugie połowie nie pozwoliły jednak podopieczny Andrzeja Drygały przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę i przegrały całe spotkanie z Liderem Swarzędz w stosunku 91:75 czyli szesnastoma punktami.

TS Basket Gniezno – Lider BIOFARM Swarzędz 75:91 (25:29, 18:25, 18:18, 20:19)

Punkty dla TS Basket Gniezno zdobywały: Karina Daniuk -14, Urszula Kaczmarek – 1, Gabriela Kierzkowska -0, Martyna Jastrzębska- 2, Olga Wygryz – 0, Roksana Salczyńska- 0, Paulina Kosmala – 21, Natalia Kacprowska – 4, Julia Kozyra -14, Maria Manuszak-2, Julia Kosmecka -0, Nadia Wiśniewska-17

Punkty dla Lider BIOFARM Swarzędz zdobyły: Aleksandra Szuba-12,Antonina Maj-12, Marika Mierzejewska -6, Nikola Barańska-0, Martyna Łuczak -11, Natalia Polak -5, Lewandowska -2, Marta Mańka -12, Lena Olejnik -4, Martyna Kupczyk- 19, Nikola Littwin -8, Oliwia Janicka -0