Stella po dramatycznej końcówce pokonuje mistrza!

2021-12-18

Na zaległy mecz 1. kolejki Superligi hokeja halowego zespół Stelli Gniezno wyjechał do Poznania, gdzie w hali sportowej Akademii Wychowania Fizycznego przy ul. Królowej Jadwigi był podejmowany przez AZS AWF.

Broniący mistrzowskiego tytułu gospodarze byli faworytami tego pojedynku i dość szybko objęli dwubramkowe prowadzenie po trafieniach Patryka Pawlaka i Szymona Pilaczyńskiego. Kontaktowego gola  jeszcze w pierwszej kwarcie strzelił Marcin Lewartowski. Druga odsłona tego spotkania należała już jednak wyraźnie to zespołu gości.W 18. minucie wyrównał Damian Jarzębowski, a minutę później najpierw Marcin Lewartowski wykorzystał „krótki róg”,  a po chwili na 2:4 podwyższył Artur Mikuła. Ten sam zawodnik zdobył też piątą bramkę dla drużyny Stelli, ale w końcówce pierwszej połowy karny strzał rożny wykorzystał Mateusz Wiśniewski i do przerwy było 3:5. Po zmianie stron gospodarze dość szybko doprowadzili do remisu dzięki dwóm  trafieniom Patryka Pawlaka z „krótkich rogów”.  W 37. minucie Hubert Grotowski zdobył jednak szóstą bramkę dla zespołu Stelli. Końcówka meczu była bardzo dramatyczna. W ostatniej minucie gospodarze egzekwował karny strzał rożny i piłka po pchnięciu Patryka Pawlaka znalazła się w bramce gości. Gol jednak nie został uznany, co  wywołało  spore zamieszanie i długie dyskusje. Sędziowie nie zmienili jednak decyzji i ostatecznie mistrz Polski musiał uznać wyższość beniaminka przegrywając 5:6.