Już po raz czternasty dzieci wypoczywające na feriach zimowych w ośmiu różnych placówkach mogły w aktywny sposób spędzić czas na Zimowiskowej Spartakiadzie Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych.
Najważniejszym przesłaniem tegorocznych zawodów był nie tylko sport „fair play”, ale alternatywa spędzania feryjnego czasu w sposób inny niż zachowania nieakceptowane społecznie- którymi są między innymi np. eksperymentowanie z substancjami uzależniającymi.
W hali sportowej GOSIR (u) przy ulicy Cymsa we wtorek 31 stycznia młodych zawodników powitali: Przewodniczący Rady Miasta Gniezna Michał Glejzer, Asystent pani Poseł do Europarlamentu Krystyny Łybackiej Tadeusz Tomaszewski, Agnieszka Horoszczak Dyrektora Wydziału Spraw Społecznych oraz Radny Rady Miasta Gniezna – Jan Szarzyński.
Na zaproszenie Miejskich Świetlic w tym roku odpowiedziało osiem placówek : Świetlica Dzieci z Chmur, zimowisko ze Szkoły podstawowej Nr 5 w Gnieźnie, grupa młodzieży spędzająca czas wolny przy parafii Bł. Jolenty w Gnieźnie, Placówka Wparcia Dziennego z Trzemaszna, oraz wszystkie cztery placówki świetlic socjoterapeutycznych z Gniezna.
Po odczytaniu apelu olimpijskiego XIV spartakiadę Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych otwarła pani
Po kilkugodzinnych zmaganiach w rozgrywkach pucharowych kolejne miejsca zdobyli:
I Placówka Wsparcia Dziennego Trzemeszno
II Zimowisko ze szkoły Podst. nr 5 - Gniezno
III Świetlica Socjoterapeutyczna ze Staszica - Gniezno
IV Zimowisko z Parafii Bł. Jolenty
Natomiast w rozgrywkach indywidualnych medale otrzymali:
rzut woreczkami do kosza:
dziewczęta:
I miejsce: Monika Piechowiak
II Wiktoria Pietrzak
III Anna Ewin
chłopcy:
I miejsce: Kajetan Powała
II Oliwier Hajder
III Jakub Kaczmarek
Rzut ringo
dziewczęta:
I miejsce: Anna Erwin
II Wiktoria Giżycka
III Monika Piechowiak
chłopcy:
I miejsce: Miłosz Lewandowski
II Michał Pawlik
III Damian Głowski
Podbijanie piłeczki tenisowej
dziewczęta:
I miejsce: Monika Piechowiak
II Klaudia Bondyra
III Wiktoria Pietrek
chłopcy:
I miejsce: Marcel Brzostowski
II Miłosz Lewandowski
III Dominik Głowski
Hula Hop
dziewczęta:
I miejsce: Angelika Piechowiak
II Klaudia Bondyra
III Maja Dżyzga
chłopcy:
I miejsce:Filip Kozłowski
II Jakub Wróblewski
III Igor Żyła
Skakanka:
dziewczęta: I miejsce:
Wiktoria Pietrzak
II Angelika Piechowiak
III Monika Piechowiak
chłopcy:
I miejsce: Eryk Szmańda
II Jakub Sufleta
III Nikodem Mamońko
Narody dla zwycięzców konkursu wiedzy sportowej i profilaktyczne, oraz upominki dla najmłodszych zawodników j ufundowali: Asystent pani Poseł do Europarlamentu Krystyny Łybackiej Tadeusz Tomaszewski, oraz Prezes stowarzyszenie Młodych Wielkopolan Stanisław Dolaciński.
Materiał nadesłany/ foto Roman Strugalski
Zobacz również
Galeria