Trasa biegu będzie niemal niezmieniona w porównaniu z kilkoma poprzednimi latami. W znacznej części uczestnicy pobiegną dawną krajową „piątką” najpierw w kierunku wiatraków w Lednogórze (gdzie przez kilka edycji biegu lokalizowana była linia startu), następnie zawrócą i w Łubowie skręcą w kierunku Pierzysk. Potem wbiegną na drogę techniczną trasy S5 docierając do granic Gniezna. W samym mieście rywalizacja toczyć się będzie ulicami: Orzeszkowej, Lema, Rzepichy, Dalkoską, a następnie wzdłuż jeziora Jelonek do mety usytuowanej podobnie jaki w kilku ostatnich edycjach na Placu. Św. Wojciecha. Jedyna różnica dotyczyć będzie końcówki trasy. W związku z przebudową terenów wokół jeziora Jelonek trasa nie będzie wiodła jego zachodnim brzegiem, jak miało to miejsce ostatnimi laty, a wschodnim.
Do biegu głównego zgłosiło się już około 1200 zawodniczek i zawodników. Organizatorzy przygotowali również bieg towarzyszący - Lechicką Piątkę. Ta ze względu na wspomniany remont w tym roku odbędzie się tylko zdalnie. Trasę półmaratonu będzie można również pokonać w dowolnym miejscu i do 26 września przesłać swoje wyniki. Będzie jednak powadzona odrębna klasyfikacja obu begów. Szczegóły dotyczące biegu i zapisy na www.bieglechitow.pl
Ze względu na pandemię pod znakiem zapytania stanęło rozegranie biegów młodzieżowych. Wiele wskazuje jednak na to, że po rocznej przerwie dzieci i młodzież powrócą do rywalizacji na trasach Biegu Lechitów.
Radosław Kossakowski
Liczba komentarzy : 0