Organizatorzy podali, że w ramach projektu na trybunach pojawiło się 10 918 uczniów wraz ze swoimi opiekunami. Łącznie przyznano wejściówki 243 grupom. Jedną z liczniejszych (niemal stuosobową) stanowiła młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Gnieźnie, która do Poznania udała się dwoma autokarami firmy Trans-Stach z Niechanowa. Po raz kolejny inicjatorką wyjazdu, przy współpracy z naszą redakcją, była Barbara Biront, pedagog ZSP nr 3.
- Wyjazdy na mecze Lecha stają się powoli tradycją w naszej szkole. Młodzież chętnie w nich uczestniczy, a my traktujemy je jako formę nagrody, wyróżnienia. Staramy się też wykorzystać te wyjazdy do promowania wśród młodzieży zasad fair-play zarówno w sporcie, jak i w życiu codziennym - powiedziała pedagog Biront.
Udział w meczu przyjaźni, gdzie na trybunach zasiedli wspólnie fani Lecha i Cracovii, i obie drużyny były przez nich w równym stopniu dopingowane, miał pod tym względem szczególne znaczenie. Wart podkreślenia jest także fakt znakomitej organizacji projektu pod względem logistycznym. Przemyślane rozwiązania dotyczące usytuowania parkingów dla autokarów, organizacja i nadzór ruchu, odpowiednie przygotowanie i sprawna dystrybucja pakietów biletowych. To wszystko sprawiło, że pomimo ogromnej ilości uczestników akcji udało się ją przeprowadzić bez żadnych problemów, co świadczy o profesjonalizmie organizatorów i służb (które tego dnia były niejako zwolnione z obowiązku ochrony grup kibiców drużyny przyjezdnej).
Uczniowie ZSP nr 3 tym razem otrzymali miejsca bardzo blisko płyty boiska, co może nie ułatwiało obserwowania meczu, ale po jego zakończeniu dało szansę przybicia „piątki” z zawodnikami Kolejorza i osobistego pogratulowania zwycięstwa, co dla większości młodych kibiców było niezapomnianym przeżyciem.
Oprócz wspomnianej już Barbary Biront w wyjeździe na mecz Lecha uczestniczyli nauczyciele ZSP nr 3 w Gnieźnie: Agnieszka Krzywdzińska, Teresa Olizarowicz, Sebastian Wietrzykowski i Maciej Włodarczyk.
Relacja z meczu dostępna jest tutaj.
Liczba komentarzy : 0