Akcja skierowana do uczniów szkół podstawowych z terenu Gniezna oraz powiatu gnieźnieńskiego spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem, a młodzi fani czarnego sportu – być może po raz pierwszy - zasiedli na trybunach wspólnie ze swoimi opiekunami, śledząc żużlowe emocje przy #W25. Frekwencja i pozytywny odbiór całego przedsięwzięcia sprawiły, że postanowiliśmy rozszerzyć działania promujące żużel wśród najmłodszych. Już 31 maja przed nami kolejny mecz Krajowej Ligi Żużlowej, w którym rywalem naszej drużyny będzie Lokomotiv Daugavpils. Z inicjatywy Rafała Lukstaedta w trwającym tygodniu i dniach poprzedzających pojedynek z Łotyszami do szkół podstawowych z terenu Gniezna oraz powiatu gnieźnieńskiego i ościennych trafi blisko 50 tysięcy ulotek informujących o nadchodzącym spotkaniu, wymiennych na bezpłatne zaproszenia! Dzieci do 12. roku życia będą mogły odebrać je a w specjalnym namiocie zlokalizowanym przy głównej bramie wjazdowej na stadion. "Wszystko to w ramach promocji sportu żużlowego wśród najmłodszych. Chcemy pokazywać, że czarny sport może być świetną rozrywką dla całych rodzin, wywoływać pozytywne sportowe emocje Fair Play” – mówi koordynator akcji, Rafał Lukstaedt i dodaje, że rywalizacja sportowa i pozytywne emocje związane z żużlem mają odciągać dzieci od uzależnień takich jak alkohol, narkotyki czy urządzenia cyfrowe, pokazując alternatywnie "zdrową adrenalinę". Tegoroczny Dzień Dziecka przy #W25 będzie miał jednak także wyjątkowy wymiar. Podczas meczu prowadzona będzie dalsza akcja pomocy i wsparcia dla naszego młodzieżowca Patryka Budniaka, który cały czas walczy o powrót do zdrowia po ciężkim wypadku. Wierzymy, że obecność najmłodszych kibiców, rodzin oraz całego czerwono-czarnego środowiska będzie kolejnym dowodem jedności i solidarności żużlowej społeczności. Na najmłodszych kibiców czekać będą dodatkowe atrakcje przygotowane specjalnie z myślą o rodzinach odwiedzających stadion przy Wrzesińskiej. Wspólne wyjście na żużel to doskonały sposób na rodzinne spędzenie czasu, przeżycie sportowych emocji na żywo, ale także okazja do pokazania, że sport potrafi jednoczyć ludzi również poza torem. Już dziś warto zaplanować sobie niedzielne popołudnie 31 maja przy Wrzesińskiej! Początek meczu o godzinie 17:00. Przedsprzedaż biletów już trwa – wejściówki nabyć można w sieci, na stronie http://bilety.startgniezno.com a także stacjonarnie – w sklepie Manekin, przy ul. Dąbrówki 23/1 i sekretariacie klubu, ul. Wrzesińska 27-29.
GTM Start + foto

Liczba komentarzy : 0